A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад
"Берегівський професійний ліцей сфери послуг"
Закарпатської обласної ради

Протидія булінгу (цькуванню) в закладі освіти

Фото без опису

Фото без опису    

Фото без опису

На виконання Законів України № 2229-VIII від 07.12.2017 «Про запобігання та протидію домашньому насильству», № 2657-VIII від 18.12.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», Наказів Міністерства освіті науки «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами» №1047 від 02.10.2018, «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти № 1646 від 28.12.2019, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 року за № 111/34394, (чинний від 18.02.2020) та листа Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству і булінгу» проводиться профілактична, просвітницька, діагностична та організаційно-методична робота з питань попередження різних форм насильства та булінгу у стінах ліцею.

ПРОЦЕДУРА ПОДАННЯ УЧАСНИКАМИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Усі учасники освітнього процесу у разі виявлення випадків булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб, в обов’язковому порядку протягом дня повідомляють керівника закладу освіти у письмовій формі – заява.

Оформлення заяв

Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати:   

  • прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон;        
  • навести розгорнутий виклад фактів щодо виявлених випадків булінгу (цькування);       
  • зазначити дату подання заяви та підписати особисто.

 Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) 
в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1.   У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.   Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.

3.    Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:

якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей;        

якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою.

4.   Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.

5.    Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу (Кодекс України про адміністративні правопорушення)

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Ознаками булінгу (цькування) є:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Згідно з КУпАП булінг учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

(Зразок заяви)


Директору
КЗ "Берегівський ПЛСП" ЗОР

       Оксані КУЛІЄВИЧ

___________________________
(прізвище, ім'я, по батькові заявника)
який (яка) проживає за адресою:
______________________________
______________________________

Заява


Прошу розібратися по питанню         Опис ситуації та конкретних фактів

Доводжу до Вашого відома, що останнім часом мій син, Філімонов Валерій Миколайович, постійно зазнає морального та фізичного тиску з боку учнів групи за професією « сантехнік» Кирпатого Семена та Троцюка Романа. Прошу терміново розібратися в ситуації, що склалася.

 

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню)

Про затвердження членів комісії з питань попередення та протидії булінгу (цькуванню)

Про продовження роботи Ради профілактики правопорушень

План роботи Ради з профілактики правопорушень

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора