Методичні комісії
МЕТОДИЧНІ КОМІСІЇ КЗ «БЕРЕГІВСЬКИЙ ПЛСП» ЗОР
Основна організаційна форма методичної роботи в ЗП(ПТ)О є методичні комісії, які допомагають педагогічним працівникам удосконалювати форми і методи навчання та виховання здобувачів освіти. Діяльність методичних комісій безпосередньо впливає на підвищення якості навчання і виховання молоді, ефективність застосування сучасних форм і методів навчання; професійний ріст і методичну майстерність педагогічних працівників; впровадження досягнень педагогічної науки і передового досвіду в освітній процес.
Головним змістом роботи методичних комісій є удосконалення змісту, організації і методики теоретичного і виробничого навчання з метою здійснення органічного зв’язку загальноосвітньої і професійної підготовки здобувачів освіти ЗП(ПТ)О.
Особлива увага приділяється питанням підвищення якості освітнього процесу, вивченню сучасних технологій навчання, виховання, організації самостійної освітньої діяльності здобувачів освіти розвитку навичок мислення високого рівня, творчих здібностей.
Засідання методичних комісій проводяться щомісяця.
Завдання методичної комісії
- Вивчення змісту навчальних планів і програм та внесення пропозицій щодо їх удосконалення.
- Вивчення наказів, інструктивно-методичних листів і розробка заходів з їх реалізації.
- Обговорення переліків навчальних робіт, планів виробничого навчання, комплексних контрольних завдань для проведення поетапної кваліфікаційної атестації.
- Розгляд змісту і результатів проведення перевірних і кваліфікаційних пробних робіт.
- Моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти з предметів і професій; аналіз стану і результатів освітнього процесу, результатів методичної роботи педагога.
- Розробка заходів з підвищення якості навчання і виховання здобувачів освіти.
- Вивчення і використання в освітньому процесі нових педагогічних і виробничих технологій, ППД, аналіз результатів цієї роботи.
- Обговорення заходів з КМЗ навчально-виробничого процесу, методичних рекомендацій з ефективного використання дидактичних матеріалів, створення засобів навчання.
- Обговорення планів позакласної роботи з здобувачами освіти з предмета, предметних тижнів, олімпіад тощо.
- Огляди методичної літератури, фахових видань.
- Обговорення підготовлених методичних матеріалів, відкритих уроків та позаурочних заходів.
- Творчі звіти викладачів та майстрів в/н про роботу над обраною методичною темою (обов’язково тих, хто атестується).
- Обговорення питань про роботу з обдарованими учнями.
- Аналіз результатів діагностичних заходів, державної підсумкової атестації, державної кваліфікаційної атестації здобувачів освіти, проведення поетапної кваліфікаційної атестації.
- Доведення до відома інформації про результати участі у роботі обласних заходів НМЦ ПТО.
- Вивчення практики роботи виробничих підприємств.
- Виявлення, вивчення, узагальнення передового педагогічного досвіду.
- Розробка рекомендацій щодо забезпечення взаємозв’язку загальноосвітньої і професійної підготовки здобувачів освіти.
- Аналіз результатів перевірок ЗП(ПТ)О, внутрішнього контролю, розробка пропозицій та рекомендацій з поліпшення освітнього процесу;
- Організація наставництва, надання допомоги молодим педагогічним працівникам; організація взаємовідвідування уроків, відкритих уроків та їх обговорення.
- Організація самоосвітньої роботи членів комісії.
Згідно наказу „Про організацію методичної роботи КЗ "Берегівський професійний ліцей сфери послуг" ЗОР в 2024-2025 навчальному році”, в закладі освіти працює дві методичні комісії:
Методична комісія викладачів суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовок
Голова методкомісії – Харченко Ю.І., викладач історії України.
Навчально-методична проблема, над якою працюють: «Використання інтерактивних технологій на уроках суспільно-гуманітарних та природничо-математичних дисциплін, як одна з умов підвищення якості уроків загальноосвітньої підготовки й розвитку формування особистості».
Методична комісія викладачів та майстрів в/н професій громадського харчування
Голова методкомісії – Блискун Н. М., майстер виробничого навчання, викладач спецдисциплін.
Навчально-методична проблема, над якою працюють: «Практична реалізація трудової компетентності у освітньому процесі за допомогою інтерактивних технологій».
У своїй роботі методичні комісії основну увагу приділяють розгляду і внесенню коректив в робочі навчальні плани і програми, аналізу рівня навчальних досягнень здобувачів освіти, удосконаленню навчально-матеріальної бази, організації проведення і аналізу уроків, обміну досвідом, організації конкурсів професійної майстерності, впровадженню інноваційних технологій, розробці і розгляду комплексних кваліфікаційних завдань, розробці матеріалів комплексно-методичного забезпечення професій і предметів тощо.
Засідання методичних комісій раз у місяць проводяться у методичному кабінеті, в якому створені необхідні умови для ефективної підготовки викладачів та майстрів виробничого навчання до уроків теоретичної та практичної підготовок, індивідуальної методичної роботи і самоосвіти, а також проведення методичних заходів.